taust3

Ehitusinfo


HOONE ENERGIAKLASS

Uute korterite energiamärgis on „B”, mis tagab madalad energiatarbimise kulutused. LOE SIIT (pdf)

ARHITEKTUUR

Neljakorruseline uute korteritega hoone on põhiplaanilt ristkülikukujuline. Esimene korrus on tõstetud osaliselt sammastele ning hoone alla esimese korruse tasapinnas on osaliselt parkimine ja panipaigad.  Uute korteritega hoone 2-4 korrus on põhiplaanilt identsed. Kirdesse asuvatel uutel korteritel on rõdud, ülejäänud uutel korteritel nn. “prantsuse rõdud”. Esimese korruse tasapinnas on fassaad kaetud dekoratiivkivi imitatsiooniga (tumepruuni tellise imitatsioon), ülejäänud hoone on kaetud valge krohviga. Õuealal paiknevad parkimiskohad, haljastatud platsid, sõidu- ja käigurajad ning laste mänguväljak. Krundile pääs on tagatud krundi kirdeservas paiknevalt asfaltkattega Suur-Jõe tänavalt.  Uute korteritega hoone on piiratud ajaga.

TEHNOSÜSTEEMID

Küttesüsteem on kaugküttebaasil vesi põrandaküte.. Ventilatsioon on igas uues korteris autonoomne soojustagastusega sundventilatsioon, mis tagab uue korteri madala energiatarbimise (väljast uude korterisse võetav õhk eelsoendatakse uuest korterist väljuva sooja õhuga), niisketes ruumides sund väljatõmme. Igas uues korteris on 2-tariifne elekter ning  side- ja valveteenuse liitumise valmidus.

KONSTRUKTSIOONID

Uute korteritega hoone kandeseinte alla on betoonist lintvundament, sammaste all betoonist kohtvundamendid. Esimese korruse pinnasel paiknevad põrandad on raudbetoonist. Uute korteritega hoone kandeseinad on laotud betoonõõnesplokist (õõned täis valatud), välisseinte vahelaed on õõnespaneelid. Sisetrepid on monteeritavast raudbetoonist, trepiastmed kaetud põrandaplaadiga. Vahelaed toetuvad õõnespaneelidele. Katuslagi toetub õõnespaneelidele. Katuse katteks on 2x SBS katusekate, toon hall. Uute korteritega hoone kandeseinad on betoonõõnesplokist, välisseinte soojustuseks on EPS plaadid, mis on krohvitud. Kandvad sisseseinad on betoonõõnesplokist, mittekandvad korteritevahelised vaheseinad on mõlemalt poolt krohvitud kergkruusaplokkidest, korterisisesed vaheseinad on metallkarkassil kipsplaadist. Aknad on plastraamis kahekordse klaaspaketiga, toon väljast tumepruun, seest valge. Välisuksed on metallist, toon tumepruun, peauks osaliselt klaasist. Välisavatäidete soojusläbivus on 1 W/m²K.

Loading